"Azərpoçt” MMC tərəfindən Hacı Zeynalabdin Tağıyevin 200 illiyinə həsr olunan poçt markası dövriyyəyə buraxılıb.
azermarka335
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən “Azərpoçt” MMC tərəfindən Hacı Zeynalabdin Tağıyevin 200 illiyinə həsr olunan poçt markası dövriyyəyə buraxılıb.
Buraxılış bir markadan ibarət blok şəklində hazırlanıb.
Markanın üzərində Hacı Zeynalabdin Tağıyevin fotosu həkk olunub. Tərtibatında zənginlik, sağlamlıq, güvən, mərhəmət, hikmət və nəciblik elementləri olan rənglərdən istifadə edilib.
Marka Belarus Respublikasının “Bobruisk İntegrated Printing House” mətbəəsində  4000 tirajla çap olunub. Markanın dizayneri Aydın Əsgərovdur.

A postage stamp dedicated to the 200th anniversary of Haji Zeynalabdin Taghiyev was put into circulation by "Azerpost" LLC.
azermarka337
A postage stamp dedicated to the 200th anniversary of Haji Zeynalabdin Taghiyev was put into circulation by "Azerpost" LLC operating under the Ministry of Digital Development and Transport.
The issue was made in the form of a block of one stamp.
The photo of Haji Zeynalabdin Taghiyev is engraved on the stamp. Colors with elements of wealth, health, trust, mercy, wisdom and nobility were used in its design.
The stamp was printed in the printing house "Bobruisk Integrated Printing House" of the Republic of Belarus with 4000 editions. The designer of this stamp is Aydin Askerov.